پاسخ پرسش‌های پرتکرار

 

تحویل اکسپرس الیامد چیست ؟

الیامد در شهر اصفهان اقدام به تحویل فوری سفارشات نموده است. لازم به ذکر است که ارسال فوری سفارشات در سایر شهرهای پرجمعیت ایران در دست اقدام می باشد.
سفارشات شما طبق شرایط زیر پس از گذشت 24 ساعت کاری تحویل خواهند شد :
کالای خریداری شده در انبار الیامد موجود باشد.
در غیر اینصورت زمان ارسال کالا از انبار فروشنده به انبار الیامد به زمان ارسال اضافه خواهد شد.
در صورتی که آدرس شما در شهر اصفهان باشد ، میتوانید زمان دلخواه خود را جهت دریافت کالا انتخاب کنید.

در شرایط ویژه مانند جشنواره‌ها یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌های اعلام شده ، صورت نگیرد.

هزینه ارسال اکسپرس برای سفارشهای زیر صد و  پنجاه هزارتومان در تهران و شهرهای غیر از تهران 16000تومان میباشد . و بالاتر از صد و پنجاه هزار تومان رایگان است .

 

میتوانم سفارش خود را در محل پرداخت کنم؟

با توجه به نوسانات لحظه ای بازار در حال حاضر امکان پرداخت وجه هنگام تحویل وجود ندارد و پرداخت وجه تنها از طریق درگاه سایت ممکن میباشد.

 

زمان ارسال سفارش چند روز است ؟

درصورتی که کالا در انبار الیامد موجود باشد 24 ساعت پس از زمان ثبت سفارش ارسال خواهد شد در غیر اینصورت زمان ارسال کالا از انبار فروشنده به انبار الیامد به زمان ارسال اضافه خواهد شد، که ممکن است این رویه بین 3 تا 5 روز کاری زمان ببرد.
زمان ارسال کالاهای دسته: گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ بین 5 تا 7 روز کاری پس از ثبت سفارش میباشد.

 

چطور میتوانم سفارشم را لغو کنم ؟

شما میتوانید با مراجعه به پروفایل خود سفارش یا مرسوله ایی که از ارسال آن منصرف شدید را لغو نمایید و یا با پشتیبانی سایت تماس گرفته و سفارش خود را از این طریق لغو نمایید.

 

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های الیامد بوده است و الیامد در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است که میتوانید با تماس با تلفن پشتیبانی کالای مورد نظر را مرجوع کنید.

 

روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

پس از بررسی علت مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش هماهنگی لازم با شما جهت مرجوع وجه ، صورت میگیرد. لازم بذکر است که امکان تعویض کالا در این مرحله وجود ندارد و شما میتوانید پس از مرجوع وجه مجدد خرید خود را انجام دهید.

 

چطور میتوانم بدون برقراری تماس ، درخواست مرجوعی کالای خریداری شده را اعلام کنم؟

شما میتواند از طریق فرم پشتیبانی در بخش تماس با ما درخواست خود را ثبت کنید و یا به ایمیل Support@Eliamode.com درخواست خود را ارسال کنید.

 

چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم ؟

وارد سایت الیامد شوید.
روی گزینه سفارش ها کلیک کنید.
در این قسمت میتوانید در این قسمت روند آماده سازی و مراحل ارسال سفارش خود را پیگیری کنید.
همچنین میتوانید از طریق پشتیبانی تلفنی الیامد سفارش خود را پیگیری کنید

 

جواب یا پرسش خود را پیدا نکردید؟

تماس تلفنی : 91026106-021
ایمیل پشتیبانی : Support@Eliamode.com